main



BEHA Konvektör ısıtıcılarının Uluslararası CCA (CENELEC - European Committee for Elektrotechnical Standadization - Certification Agreement) EN 60335 spesifikasyonuna uygunluğu onaylanmış ve belgelenmiştir. Avrupa güvenlik standartları ve elektromanyetik uyum standartlarına uygunluğunu gösteren CE markasını taşır. Tüm BEHAkonvektör ısıtıcıları IP X4 (su sıçrama deneyi) normuna göre test edilmiştir. Banyo ve diğer nemli ortamlarda kullanılabilir.



Niçin BEHA konvektör Isıtıcılarını seçersiniz?

Mevcut Ürünler
BEHA konvektör ısıtıcıları 2 tip tir;
P serisi, yükseklik 400 mm, 400 W ile 2000W arasındadır.
L serisi, yükseklik 200 mm, 500 W ile 1500W arasındadır.
Ürünler

Montaj
BEHA konvektör ısıtıcıları,evlerin en soğuk bölgesi olan pencere altlarına uyacak şekilde tasarlanmıştır.

Güvenli kurulum ve çalıştırma için panel ısıtıcılar çift izolasyonl'lu olarak tasarlanmıştır.220-240 V, topraklı veya normal duvar prizine takılabilir.

Isıtıcılar ile 1,5m elektrik kablosu,fiş ve bağlantı kutusu verilmektedir.İki şekilde kurulabilir.
•Sabit kurulumda;bağlantı kutusu ile
•Seyyar kurulumda;fiş ile.

Programlanabilir Isı Azaltma Modülü
Enerji tasarruf modülüyle farklı ekonomik seçenekler mevcuttur.Bu modülün önceden programlanmış,sıcaklığı istenen termostat ısısının 5ºC altına düşüren,3 ayrı "uyku modu" vardır.




Isı Çıkışı
Sıcak hava akımını duvardan uzağa yönlendiren ön paneldeki ısı çıkışı da ısıtıcı üzerinde toz birikmesi ve is oluşması ihtimalini azaltan faktörlerden biridir.Düşük yüzey sıcaklığı oluşumu ön taraftaki yönlendirilmiş ısı çıkışı daha temiz bir ortam yaratır. Oda sıcaklığı 20ºC iken ön panelin yüzey sıcaklığı maksimum 80ºC'dir.

Elektronik Termostat
Beha konvektör ısıtıcılarının hepsinde bir açma kapama düğmesi ve stabil oda sıcaklığını sağlayan bir elektronik termostat vardır.Termostatın standart sapması 20ºC oda sıcaklığında 0,2ºC'dir.


Güvenlik Özellikleri
Bütün BEHA konvektör ısıtıcılarında,termostat sıcaklığını ayarlama "yandaki şekildeki gibi "kar kristali" ile sembolize edilen "donma koruması vardır. Bu özellik sayesinde termostat ayar düğmesi kapalı konuma getirilmiş olsa bile ,oda sıcaklığı 5ºC'nin altına düşmeyecektir.Bütün ısıtıcılarda kontrol panelinin üzerinde kilitlenebilir bir kapak vardır. Okul ve halka açık yerlerde üstteki kapak sabitlenerek sadece görevliler tarafından açılmalıdır.

Diğer bir önemli güvenlik özelliği ise kumaş gibi bir obje ısıtıcının gövdesine düştüğünde,ısıtıcının otomatik olarak devre dışı kalmasıdır.Obje kaldırıldığında ve ısıtıcı normal çalışma sıcaklığına döndüğünde bu özellik otomatik olarak yeniden devreye girecektir

NOT:Isıtıcıya kurutmak için çamaşır asılmaya uygun değildir. Oda sıcaklığı 20ºC olduğu zaman ön panel yüzey sıcaklığı max 80ºC'dir.

Isıtma Elemanlarının Tasarımları
Isıtma elemanları ve soğutma kanatları extrude aliminyumdan imal edilmiştir.Bu özel tasarım ısıtma yüzey alanını genişletir ve yüzey sıcaklığını düşürerek eşsiz bir ısı dağılı sağlar.Isıtma elemanları,ısıtıcıdan gelebilecek istenmeyen sesleri engellemek için özel cam elyafıyla desteklenmiştir dirsekler üzerine yerleştirilmiştir.
Düşük Sıcaklıkta Çalışan Isıtma Elemanları Konvektör panel ısıtıcılar, genellikle ısıtıcılar üzerinde biriken tozu 225ºC den itibaren yakarak,hoş olmayan kokulara ve is lekelerine neden olurlar.Bu problemler BEHA Çevre Dostu panel ısıtıcıları ile ortadan kaldırılmıştır.
Tozun yanmasında ısıtıcıların içindeki ısıtma elemanlarının yüzeylerinin fazla ısınması ve ön panel yüzey sıcaklığının yüksek olması neden olur.Tozun yanması 225ºC den sonra problem yaratır.BEHA Isıtıcıları yüzey alanını arttırarak,normal çalışma yüzey sıcaklığını düşürmek üzere tasarlanmıştır.İlk çalıştırıldığı anda ısıtma elemanı sıcaklığı birkaç dakika için 225ºC çıkar,daha sonra azalır,100ºC de sabit kalır.

Koruyucu kapak

Isıtıcı panellerin üzerinde çocuk emniyet kapağı vardır





Kolay Temizlenebilir
Isıtıcının arkasındaki dirsek sayesinde temizliği kolaydır.




Beha Konvektör Isıtıcıları Ayrıntıları

  1.5'm elektirik kablosu, fiş ve bağlantı kutusu bulunur
  220V – 240V ve 400V
  On/off switch and electronic thermostat.
  Termostatın standart sapması 20ºC oda sıcaklığında 0,2ºC'dir.
  Oda sıcaklığı 20ºC olduğu zaman ön panel yüzey sıcaklığı max 80ºC'dir..
  Çİft yalıtım
  Koruyucu cam banyo için vs...
  Renk: Beyaz (RAL 9010)
  toplam derinlik : 83mm
  Duvar çerçevesi duvardan sonra 33mm derinlik katar
  Alttan net boşluk minimum : 30mm
  Kenar boşlukları minimum : 20mm
  Üst boşluk minimum: 50mm
Ana Sayfa | Çözümler | Referanslar | Ürünler | Hizmetler | Bakım ve servis | İletişim